Apie žvynelinę

Apie žvynelinę

Žvynelinės eiga

Žvynelinė gali užsitęsti labai ilgai, tačiau tai nereiškia, kad visada jausitės blogai ir turėsite kentėti simptomus.[1] Kiekvieno patirtis skirtinga, be to, ir patys turbūt pastebite, kad kartais simptomai susilpnėja ar net visai išnyksta.[2] Gyvenimas su žvyneline nebūtinai turi būti kasdienė kova, o jūs galite šią ligą kontroliuoti bei gyventi laimingai ir pilnavertiškai.[3][4] Kiekvieną dieną žengdami bent po mažą žingsnelį, per ilgesnį laikotarpį galite pasiekti didelių sveikatos ir gyvenimo pokyčių.[5]

Visada atminkite, kad gydymas yra labai svarbus siekiant sukontroliuoti ligos simptomus ir išvengti paūmėjimų, taigi, jei manote, kad jums skirtas gydymas nėra pakankamai veiksmingas arba simptomai sustiprėjo, kreipkitės į gydytoją.[6]

Taip pat svarbu paskirtus medikamentus vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, net jei nebejaučiate jokių simptomų, kad medikamentų poveikis būtų geriausias.[7][8] Mes parinkome jums keletą patarimų, kurie padės konstruktyviai pasikalbėti su gydytoju susitikimo metu, nes jūs turite valdyti savo ligą, o ne atvirkščiai.

Kai kurie pacientai pastebi, kad žvynelinės simptomams įtaką daro metų laikai, todėl visuomet stebėkite savo odą ir stenkitės ją apsaugoti.[9]

Skaityti toliau: Kuris žvynelinės gydymas tinka jums
Kaip sekti gydymo progresą?
Kur kreiptis pagalbos?
Žvynelinės gydymo būdai

Nuorodos

Nuorodos
1. 2. 3. British Association of Dermatologists patient hub; Psoriasis: an overview. Available at: https://www.skinhealthinfo.org.uk/condition/psoriasis/ Accessed: March 2022.
4. 5. 6. NHS. Living with psoriasis. Available at: https://www.nhs.uk/conditions/psoriasis/living-with/ Accessed: March 2022.
7. PAPAA. Psoriasis: a simple explanation. Available at: https://www.papaa.org/learn-about-psoriasis-and-psoriatic-arthritis/common-questions/psoriasis-a-simple-explanation/ Accessed: March 2022.
8. AAD. How long will I have to treat my psoriasis? Available at: https://www.aad.org/public/diseases/psoriasis/treatment/medications/how-long Accessed: March 2022.
9. National Psoriasis Foundation. Seasonal flare guide. Available at: https://www.psoriasis.org/seasonal-flare-guide Accessed: March 2022.